🕯️1 LISTOPADA

Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny to dla Polaków wyjątkowa chwila refleksji i zadumy na kruchością ludzkiego życia.

Pochylając się nad grobami bliskich osób zapalamy symboliczną świecę, okazując im pamięć i szacunek.
Wśród zmarłych jest wiele osób związanych z klubem sportowym Czarni Kraczkowa. Osób które niegdyś zawiązywały klub rozpoczynając jego historię, a następnie tworzących drużynę, cieszących się z zwycięstw i wspierających po przegranych spotkaniach. Odwiedzając groby bliskich znajdźmy chwilę czasu na modlitwę za zmarłych zawodników, trenerów, prezesów, działaczy i przyjaciół LKS Czarni Kraczkowa.

W sposób szczególny pamiętamy o zmarłym przed kilkoma tygodniami Kamilu Ruszlu, który kilka lat temu rywalizował w drużynie juniorów, a następnie seniorów. Pamiętamy również o zmarłym w maju Antonim Kisale, dobroczyńcy i sponsorze naszej drużyny. Pamiętamy o zmarłym w ubiegłym roku Mateuszu Blajerze, zawsze niezwykle serdecznym i oddanym zawodniku. Wspominamy zmarłego przed dwoma laty – Tomasza Skomre, długoletniego zawodnika naszej drużyny. Pamiętamy o zmarłych rodzicach zawodników z grupy juniorów – Dorocie Kunie, mamie Szymona i Jacku Lekowskim – tacie Kacpra. W sposób szczególny pamiętamy o zmarłym Janie Magoniu, wiceprezesie, skarbniku i długoletnim, oddanym działaczu Czarnych. Pamiętamy również o zmarłym Henryku Kisale działaczu, społeczniku, prezesie LKS Czarni, twórcy i redaktorze klubowej gazety „Sportowe wieści”

W modlitwie pamiętajmy również o wszystkich, którzy zginęli w czasie walk o niepodległość, którzy przelali swoją krew za Ojczyznę, a być może spoczywają w zbiorowych czy bezimiennych mogiłach.

𝐂𝐳𝐞ść 𝐖𝐚𝐬𝐳𝐞𝐣 𝐩𝐚𝐦𝐢ę𝐜𝐢!

„𝙽𝚒𝚎 𝚞𝚖𝚒𝚎𝚛𝚊 𝚝𝚎𝚗, 𝚔𝚝𝚘 ż𝚢𝚓𝚎 𝚠 𝚜𝚎𝚛𝚌𝚊𝚌𝚑 𝚋𝚕𝚒𝚜𝚔𝚒𝚌𝚑…”