Gra lepsza niż wynik

W niedzielę nasi seniorzy rozegrali ostatnie w tym roku spotkanie wyjazdowe. W Wysokiej przyszło im mierzyć się z miejscowym Orłem. Od początku spotkania nasi narzucili swój styl gry i dominowali na boisku. Już w pierwszych minutach wychodzącego sam na sam Krzyśka Bartkiewicza sfaulował obrońca miejscowych, lecz sędzia nie ukarał go nawet żółtym kartonikiem. Chwilę później w świetnej sytuacji znalazł się Bogdan Wiech ale długo zwlekał że strzałem i bramkarz odbił to uderzenie. Gospodarzem skupili się na posyłaniu długich piłek na skrzydłowych lecz nasi wychodzili z tych sytuacji obronną ręką. Kolejną dobrą okazję zmarnował Dominik Bartkiewicz, który uderzył tuż obok słupka. Kilka minut później Orzeł miał rzut wolny kilka metrów przed bramką ale piłkę po strzale pewnie złapał Paweł Różański. Trzy minuty przed końcem pierwszej części gry piłkę w polu karnym otrzymał Krzysiek Bartkiewicz i dopełnił formalności wyprowadzając czarno-białych na prowadzenie.

Po zmianie stron nasi w ciągu pierwszych 15 minut kilkakrotnie stawali przed szansą podwyższenia rezultatu. Najlepszą okazję miał Krzysiek Bartkiewicz, lecz jego strzał obronił bramkarz miejscowych. W 65 minucie nieporozumienie wśród naszych obrońców wykorzystał zawodnik gospodarzy i mimo ostrego kąta zmieścił piłkę w siatce. Po stracie gola mecz zrobił się znacznie bardziej otwarty i gra toczyła się w znacznie szybszym tempie od jednej szesnastki do drugiej. W 75 minucie z rzutu wolnego groźnie uderzył Sebastian Różański, lecz bramkarz przeniósł piłkę nad poprzeczką. Chwilę później nasi mieli serię 3 rzutów rożnych ale nie przyniosła ona bramki. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w końcówce spotkania, gdy Orzeł po rzucie rożnym wyszedł na prowadzenie. Ofiarną interwencją sytuację próbował ratować jeszcze nasz bramkarz, ale piłka po jego rękach wpadła do siatki. Za tydzień zagramy po raz ostatni w tej rundzie. W sobotę o 14:00 w Kraczkowej podejmiemy Las Zalesie.

ORZEŁ WYSOKA 2:1 (0:1) CZARNI KRACZKOWA
bramki: ⚽ 43′ K.Bartkiewicz (0:1)
SKŁAD: P.Różański – R.Dudzik, J.Koszela, J.Hniłka (? 65′ B.Gargała), R.Różański – D.Bartkiewicz, S.Różański, B.Fąfara (? 75′ J.Siorek), B.Wiech (? 83′ K.Fąfara), P.Podgórski (? 80′ K.Ziaja) – K.Bartkiewicz (? 80′ B.Inglot)